اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر با نصب مولدهای خورشیدی

 بوشهر - رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر از اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر با نصب مولدهای خورشیدی خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، حبیب رستمی ظهر یکشنبه در نشست بررسی اجرای اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از طرح‌های مهم برای تولید انرژی پاک استفاده از مولدهای خورشیدی است که استان بوشهر ظرفیت خوبی در این زمینه دارد.

وی با اشاره به راه‌اندازی و نصب مولدهای خورشیدی با ظرفیت تولید ۱۰ کیلووات برق در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر خاطرنشان کرد: این طرح توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده است و آمادگی نصب در دیگر دستگاه‌های استان را نیز دارد.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه نصب مولدهای خورشیدی از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر است، اضافه کرد: ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت و اجرای این طرح در روستاها اشتغال خوبی را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به نقش مهم حمایت از این طرح‌ها در توسعه اشتغال و کارآفرینی ادامه داد: وزارت نیرو به مکلف خرید تضمینی ۲۰ ساله برق تولیدی از افرادی که از طریق مولدهای خورشیدی اقدام به تولید برق می‌کنند شده است.

رستمی با اشاره به هزینه ۷۵ میلیون تومانی نصب مولدهای خورشیدی ۱۰ کیلوواتی، بیان کرد: بخش عمده‌ای از این هزینه‌ها تسهیلات ارزان قیمت است و می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی به حساب بیاید.

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۵/۹

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload