اشتغال مددجویان کمیته امداد هرمزگان با راه‌اندازی طرح‌های مولد خورشیدی خانگی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس ،عبدالرضا خسروانی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: با هدف اشتغال زایی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان ۵۲ طرح مولد خورشیدی خانگی در استان نصب و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: هزینه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی تولید برق حدود ۲۷ میلیون تومان است که این هزینه ساخت از محل منابع کمیته امداد و منابع بانکی تأمین می‌شود و مددجو از محل فروش برق اقساط وام را پرداخت می‌کند.

عبدالرضا خسروانی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت مناطق مختلف هر شهرستان ایجاد می‌شود گفت: نیروگا‌های خورشیدی در شهرستان‌های میناب، رودان، بستک، حاجی‌آباد و بخش رودخانه راه‌اندازی شده است. 

وی گفت:تاکنون برق تولیدی در منازل ۳۰ مددجو از طریق پنل‌های خورشیدی به شبکه سراسری متصل شده و اقدامات برای اتصال به شبکه ۲۲ واحد دیگر در حال اجرا است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود:با برنامه ریز‌های صورت گرفته برق تولیدی پنل‌های خورشیدی پس از راه‌اندازی و نصب، مطابق تعرفه وزارت نیرو از مددجویان خریداری و به‌حساب مجری طرح واریز می‌شود.

خسروانی گفت: تولید انرژی برق خانگی یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است و هم به‌عنوان یکی از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر به شمار می‌آید.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۴/۱۹

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload