فرانسه و چین در بناب نیروگاه خورشیدی می سازند

نادر داوودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: احداث این نیروگاه خورشیدی بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که مذاکرات با سرمایه گذاران فرانسه و چین روند مناسبی را طی می کند.

وی اظهار کرد: لزوم حفظ محیط زیست از خطرات آلودگی و نگهداری انرژی های تجدیدناپذیر به عنوان سرمایه کشور موجب شده تا مسئولان و کارشناسان به سمت استفاده از انرژی های پاک از جمله بهره مندی از انرژی تابشی خورشید بروند.

داوودی با بیان اینکه شدت بازتابش نور خورشید در سواحل شهرستان بناب نسبت به شهرهای دیگر حاشیه دریاچه ارومیه بیشتر است، گفت: کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی احداث نیروگاه خورشیدی در بناب از شش ماه پیش آغاز شده که این تحقیقات نتایج مثبت در پی داشته است.

وی اعلام کرد: پس از انجام مطالعه و تحقیق روی پروژه فوق، طی روزهای آینده قرارداد همکاری با طرف های خارجی نهایی می شود.

داوودی افزود: اجرای چنین طرح هایی به منظور ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری صورت می گیرد و امیدواریم نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی بناب تا پایان سال 97 تکمیل و به بهره برداری برسد.

شهردار بناب با تاکید بر اینکه هدف بعدی از اجرای این طرح ها ایجاد اشتغال برای شهروندان است، گفت: با تکمیل و راه اندازی این نیروگاه برای 80 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

شهرستان بناب با جمعیت 126 هزار نفر در 123 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد و از جمله شهرهای صنعتی استان به شمار می رود.

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۲/۲۸

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload