راه اندازی ۵ مزرعه خورشیدی در شهرستان های ایلام

خبرگزاری شبستان:مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام از راه اندازی ۵ مزرعه خورشیدی در شهرستان های این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، همایون کریمی ظهر امروز (۲۶ اسفند) در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: ایمن مزارع که با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی راه اندازی می شون در شهرستان های سیروان ، آبدانان، مهران و دهلران دایر می شوند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های این مدیریت برای توسعه بخش کشت و صنعت اشاره کرد و افزود: هم اکنون یک شرکت در حوزه زمینه یابی و برنامه ریزی به ثبت رسیده و ۲۷۲۴ هکتار زمین با ۷۰۰ بهره بردار را تحت پوشش دارند.

 مدیرکل تعاون روستایی ایلام به بخشی از فعالیت های اجرا شده در سال ۹۶ پرداخت و تاکید کرد: پخش ۳۰ میلیون لیتر فرآورده های نفتی ، توزیع چهار هزار تن بذر اصلاح شده گندم ، ۳ هزار تن آرد و برندسازی محصولات شاخص استان از جمله زیتون از مهم ترین برنامه های تعاون روستایی استان در سالر جاری بوده است.

 کریمی گفت: یکی از برنامه های راهبردی حوزه تعاون روستایی توسعه مزارع خورشیدی با هدف صرفه جویی در انرژی است که در استان ایلام نیز راه اندازی ۵ مزرعه در شهرستان های آبدانان، مهران سیروان و دهلران در دستور کار است. 

وی تاکید کرد: یک شرکت زمینه یابی و برنامه ریزی در حوزه کشت و صنعت استان ایلام به ثبت رسیده و ۲ هزار و ۷۲۴ هکتار زمین و ۷۰۰ بهره بردار درا ختیار دارند.

 وی ادامه داد: ۲۵ شرکت تعاونی تولیدی روستایی در استان ایلام فعالیت می کنند که ۴۵ هزار هکتار زمین با ۵۸۵۲ نفر را تحت پوشش قرار می دهند.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۲/۲۷

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload