غول فناوری حامی طبیعت آسیا می شود

شرکت مایکروسافت در نظر دارد پروژه های حفظ منابع تجدید پذیر خود را در آسیا توسعه دهد. این برنامه ها اغلب بر انرژی خورشیدی متمرکز هستند.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی ان بی سی،مدتی پیش مایکروسافت  اعلام کرد، قصد دارد نخستین قرارداد خود را در خصوص انرژی های انرژی تجدیدپذیردر آسیا ثبت کند.

اکنون این شرکت به طور رسمی این کار را انجام داده و اولین مقصد خودر ا نیز هند انتخاب کرده است . کشوری آفتاب خیز و علاقه مند به توسعه تکنولوژی که می تواند برای بسیاری از کشورهای دیگر آسیا که هم آفتاب دارند و هم بودجه الگو باشد .

پیش از این نیز مایکروسافت زیرساخت هایی را برای توسعه تکنولوژی در سنگاپور انجام داده بود . زیرساخت هایی که در واقع بزرگترین پروژه‌ی تامین انرژی خورشیدی از سقف خانه‌ها در این کشور بود .

حدود ۶۰ مگاوات برق در این پروژه تامین می شد و سنگاپوری ها نیز از آن رضایت داشتند . اکنون نوبت به هند رسیده که موفقیت سنگاپور را الگو قرار دهد .

این فعالیت هندی ها را می توان نوعی سرمایه‌گذاری محلی در خصوص  انرژی خورشیدی  دانست . سرمایه گذاری که باعث می شود هند جزو برترین کشورهای دوستدار محیط زیست رده بندی شود . اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد ، می توان امیدوار بود به زودی کل هند شاهد چنین فرایندهایی باشد.

شایان ذکر است این نوع پروژه سرمایه بالایی می طلبد، اما دولت هند قول داده حامی این فرایند باشد . باید دید اقدام مایکروسافت برای حفاظت از محیط زیست آسیا چه تغییراتی را در نگرش دیگر کشورهای آسیا ایجاد خواهد کرد .

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۲/۱۶

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload