افتتاح نخستین مرکز دیتاسنتر با استفاده از انرژی های تجدید پذیر

نخستین مرکز داده های دیتاسنتر با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر (سولار - انرژی پاک خورشیدی) به منظور تامین بخشی از توان انرژی کشور، امروز به بهره‌برداری رسید. مهدی نادرپور، مدیر اجرایی این پروژه با اشاره به اینکه این مرکز وابسته به بیمه حکمت صبای ارتش جمهوری اسلامی ایران است، گفت:مبحث انرژی دغدغه مهمی در کشور است که بتوانیم با کمترین انرژی ممکن، بیشترین بهره‌برداری ها را داشته باشیم و در عین حال هم کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود.


مهدی نادرپور با بیان اینکه این مرکز داده های دیتاسنتر توسط متخصصان داخلی طراحی شده است، افزود: اکنون استفاده بهینه از انرژی و هزینه کردن برای آن در جهان 400 برابر شده است و در ایران هم باید به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیشتر پیش برویم .

وی ادامه داد: این مرکز نخستین مرکز داده ها یا دیتاسنتر است که در آن از انرژی تجدیدپذیر خورشیدی استفاده شده است و نزدیک به 40 کیلو وات از برق آن از طریق انرژی خورشیدی و باقی آن از برق سراسری استفاده می شود.

وی افزود :این پروژه در 400 متر در فضای پشت بام مرکز حکمت بیمه صبا راه اندازی شده است و هزینه های آن نیز توسط بیمه حکمت صبا ارتش پرداخت شده است.

مدیر اجرایی این پروژه گفت: برای راه اندازی این مرکز 7 میلیارد تومان هزینه شده است و همچنین مرکز سولار این پروژه نیز 250 میلیون تومان برای تامین نیروگاهی آنها اعتبار تخصیص داده است.

منبع: ایرنا

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۱/۲۱

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload