ساخت مزرعه‌های بزرگ خورشیدی، در دستور کار وزارت نیرو

 وزیر نیرو از ساخت مزرعه‌های بزرگ خورشیدی در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در کرمان، یزد و سایر استان‌ها در تدارک مزرعه‌های بزرگ خورشیدی هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، رضا اردکانیان ظهر امروز در آیین افتتاحیه بخش بخار نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی تابان یزد گفت: ظرفیت نصب‌شده برق کشور در سال 57 حدود هفت هزار مگاوات بود درحالی‌که اکنون این ظرفیت به بیش از 87 هزار مگاوات رسیده است.


وی افزود: در مناطق خشک و نیمه‌خشک، نیروگاه‌های خورشیدی می‌توانند به‌عنوان یک ظرفیت مناسب برای معیشت جایگزین به‌حساب آید و صرفه‌جویی در انرژی آب می‌شود.

وزیر نیرو تصریح کرد: حدود 2 و نیم میلیارد دلار قرارداد درزمینهٔ خرید تضمینی انرژی‌های تجدید پذیر فراهم کردیم که 70 درصد آن سرمایه‌گذاری خارجی و 30 درصد هم سرمایه‌گذاری داخلی است.

اردکانیان با اشاره به اینکه در حال حاضر در کرمان، یزد و سایر استان‌ها در تدارک مزرعه‌های بزرگ خورشیدی هستیم، اظهار داشت: امروز شعار پنل بکاریم و برق دروکنیم در حال تبدیل‌شدن به یک شعار ملی است و وزارت نیرو همه گونه حمایت خواهد کرد.

این مقام مسئول بابیان اینکه در ابتدای انقلاب جمعیتی حدود 74 درصد تحت پوشش استفاده از آب شرب سالم و مطمئن بودند، اضافه کرد: امروز بیش از 92 درصد جمعیت شهری تحت پوشش آب شرب و سالم هستند.

وزیر نیرو در پایان با اشاره به اینکه، برای اینکه فقط 200 ساعت مصرف پیک اوج مصرف برق را تأمین کنیم، باید هزاران میلیارد سرمایه‌گذاری کنیم، خاطرنشان کرد: از این به بعد علاوه بر توسعه نیروگاه‌ها و تأمین برق لازم به‌ویژه برای صنعت، به‌صورت جدی به فکر مدیریت مصرف هستیم.

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۱/۱۵

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload