نیروگاه های هسته ای و خورشیدی، اولویت های ما در بخش نیرو

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور امروز (14 بهمن) در مراسم افتتاح بخش بخار نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی تابان یزد گفت: ما در بخش برق دستاوردهای مهمی داشته ایم که ساخت نیروگاه  یکی از این ظرفیت ها است.

وی افزود: امروز توان مهندسی کشور در ساخت و طراحی نیروگاه توان بسیار بالایی است که تقریبا صددرصد نیروگاه توسط داخل طراحی و ساخته شده است و امروز نیز یکی از مهمترین بخش صدور خدمات مهندسی فنی کشور نیز همین بخش نیروگاه سازی است.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما به شبکه های برقی مهم منطق وصل شده ایم که صدور و تبادل برق به عنوان ظرفیتی مهم برای ما است و ایران به نقطه ای رسیده که با کشورهای اطراف تبادلات انرژی رسیده است.

جهانگیری ادامه داد: ما از لحاظ نیروی انسانی برخوردار هستیم که باید قدر آن را بدانیم زیرا در سخت ترین شرایط این نیروی انسانی ما گام های اساسی برداشته اند.

وی گفت: در بخش محیط زیست نیز ما شاهد همکاری خوبی بوده ایم که در دولت دوازدهم تقریبا ما کل مصرف نیروگاه های حساس از گازوئیل و مازوت به گاز تبدیل کردیم که این نشان از همکاری وزارت نیرو و نفت است.

معاون اول رئیس جمهور  تصریح کرد: حضور بخش خصوصی موضوع مهم دیگر بوده است که در بخش نیرو پررنگ بوده است و نمره خوبی نیز در این زمینه دارند.

جهانگیری بیان کرد: ما با اطمینان به بخش خصوصی بیان می کنیم که تعهد دولت برای پرداخت بدهی است.

وی گفت: ما به سمت انرژی های نو مانند هسته ای و خورشیدی گام هایی برداشته ایم که این سیاست به صورت جدی دنبال می شود.

معاون اول رئیس جمهور  خاطرنشان کرد: نیروگاه های هسته ای به عنوان یکی از اولویت های ما است که در زمینه تولید برق به عنوان ظرفیت است.

جهانگیری گفت: کار مهم دیگر ما نیز در زمینه مشارکت عمومی و خصوصی است که قانون بودجه نیز آن را دیده ایم.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۱/۱۴

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload