اولین خودروی تمام خورشیدی جهان روانه جاده‌ها می‌شود

خودروی تمام خورشیدی لایت‌یر وان، خودرویی که توانایی آن در استفاده از فناوری خورشیدی غیرممکن به‌نظر می‌آمد، توانست جایزه برتر نوآوری تغییرات اقلیمی را از آن خود سازد.

براساس گزارش فیوچریزم، این خودروی خورشیدی که توسط شرکت نوپای هلندی لایت‌یر طراحی شده‌است می‌تواند بدون نیاز به توقف و اتصال به منبع انرژی ماه‌ها حرکت کند، البته در طیف مسافتی 400 تا 800 کیلومتر.

سال‌ها است که ایده ساخت خودروی خورشیدی در صنعت خودروسازی برقی پدیدار شده‌است اما بسیاری براین باورند که چنین خودرویی کاربردی و عملیاتی نیست و حتی ساخت آن غیرممکن است.

نمونه شکست در تولید خودروهای خورشیدی را می‌توان در شرکت تویوتا و سقف خورشیدی خودروی پریوس این شرکت مشاهده کرد که تنها در کنار باتری الکتریکی خودرو قابل استفاده است و تنها چند کیلومتر به محدوده مسافت خودرو می‌افزاید.

اکنون شرکت لایت‌یر ادعای ساخت اولین خودروی تمام خورشیدی جهان را دارد که قرار است 10 دستگاه از آن تا سال 2019 وارد بازار شود. این شرکت هلندی وعده داده علاوه براینکه خودروی جدید تماما خورشیدی است،‌بلکه توانسته برخی از چالش‌های موجود برسر استفاده از فناوری‌های خورشیدی را نیز برطرف سازد.

منبع: HAMSHAHRIONLINE

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۰/۱۸

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload