احداث نیروگاه خورشیدی 200 هکتاری در البرز

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار البرز از روند پیگیری استقرار نیروگاه انرژی خورشیدی در کار گروه اقتصادی خبر داد.

به گزارش ایلنا از کرج، پنجمین جلسه کارگروه توسعه اقتصادی استان صبح امروز با حضور عبادالله کامکار در محل استانداری برگزار شد . 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار البرز در این جلسه با اعلام خبر پیگیری استقرار نیروگاه انرژی خورشیدی در این استان اظهار داشت: برای اجرای این طرح در  بدو امر اراضی ۲۰۰ هکتاری پیش‌بینی شده است.

معاون استاندار افزود: در خصوص وضعیت پروژه‌های مزرعه خورشیدی مقرر شد اداره کل منابع طبیعی در فاز اول مختصات ۲۰۰ هکتار را به شرکت توزیع و برق اعلام تا شرکت توزیع برق نیز استعلام های لازم را در خصوص پست و سایر موارد انجام و ظرف یک هفته به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام شود.

وی تصریح کرد:  همچنین مقرر شد ۲۰۰ هکتار زمین تعیین شده برای احداث نیروگاه های خورشیدی جمعا با ظرفیت ۱۰۰ مگا وات باشد و بهره بردار می تواند هم متقاضی سرمایه گذاری داخلی و هم متقاضی سرمایه گذاری خارجی باشند و اولویت با کسانی است که برای طرح های سرمایه گذاری خارجی در مرکز خدمات سرمایه گذاری و برای طرح های سرمایه گذاری داخلی در پارک علم و فناوری و شرکت توزیع برق استان در خواست اولیه خود را تا کنون ارایه داده اند‌. 

معاون استاندار افزود: به منظور بررسی بیشتر این موضوع مقرر شد جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان پارک علم و فناوری ، اداره کل منابع طبیعی، شرکت توزیع نیروی برق استان، شرکت برق منطقه ای تهران و مرکز خدمات سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری برگزار و نتایج به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام تا در جلسه آتی کار گروه انرژی های تجدید پذیر ارائه و بررسی شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد ۷۰۰ الی ۸۰۰ هکتار زمین در اشتهارد به منظور توسعه سرمایه گذاری در سایر بخش های مرتبط با نیروگاه های خورشیدی توسط اداره کل منابع طبیعی اعلام و مختصات زمین جهت بررسی به شرکت توزیع برق استات ارسال شود.

کامکار در خصوص بررسی موضوع طرح خدماتی و سرمایه گذاری جایگاه cng گفت: این طرح نیز به علت عدم اعتبار تسهیلات ارزان چنانچه متقاضی بخواهد از محل اعتبارات بانکی جهت اخذ تسهیلات به منابع بانکی معرفی می شود.

وی در خصوص موضوع طرح سرمایه گذار خارجی نیز افزود: با توجه به اینکه طرح تکمیل نشده طبق ضوابط از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری و در صورت موافقت نسبت به تکمیل پروژه اقدام لازم صورت گیرد.

 بررسی مصوبات جلسه قبل کارگروه اقتصادی،  با عملیاتی شدن ۲۰۰ هکتار اقتصاد دارایی در خصوص آخرین وضعیت پروژه های مزرعه خورشیدی، بررسی موضوع طرح خدماتی و سرمایه گذاری جایگاه CNG هشتگرد ، بررسی موضوع طرح سرمایه گذاری خارجی از دستور جلسه این نشست بود.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۰/۱۸

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload