22 مجوز احداث نیروگاه‌ خورشیدی در آذربایجان غربی صادر شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برای احداث 22 نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 207 مگاوات تولید برق در استان مجوز صادر شده است، گفت: این تعداد در بین شرکت های توزیع برق کشور کم نظیر بوده و تلاش قابل توجه این مجموعه را می رساند.

اکبر حسن بگلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد برای 6 نیروگاه با ظرفیت حدود 23 مگاوات زمین مورد نیاز تحویل شده و هفت مگاوات از این نیروگاه ها در حال بهره برداری است.

وی بیان کرد: برای راه اندازی هر مگاوت از نیروگاه های خورشیدی یک میلیون دلار اعتبار نیاز داریم و ظرفیت اکثر نیروگاه های خورشیدی هفت مگاوات است.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های تولید پراکنده برای جذب سرمایه‌های متوسط و تامین انرژی اهمیت ویژه‌ ای دارد، ادامه داد: یکی از مزایای این نیروگاه‌ ها ویژگی تولید پراکنده آنهاست که ضمن بهبود برخی از پارامترهای شبکه به دلیل متمرکز نبودن تولید از دیدگاه پدافند غیرعامل بسیار بااهمیت است.

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های تجدیدپذیر نوعی دیگر از نیروگاه‌هایی است که در دسته انرژی نو و تولید پراکنده قرار می‌ گیرد، گفت: در این زمینه نیز هفت مولد خورشیدی با ظرفیت 70 کیلووات برای مشترکان آذربایجان غربی نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی بیان کرد: افرادی که انشعاب برق دارند می توانند به اندازه انشعاب خود تا سقف 100 کیلووات نسبت به نصب سیستم خورشیدی اقدام کنند.

حسن بگلو با اشاره به خرید تضمینی برق از مشترکان خانگی، گفت: در صورت تولید برق توسط مشترکان با استفاده از سیستم‌های خورشیدی و بادی برق تولید شده آنان را 13 برابر قیمت فروش خریداری می کنیم.

به گزارش ایرنا 99 درصد جمعیت سه میلیون و 265 هزار نفری این استان از نعمت برق برخوردار هستند؛ یک میلیون و 179 هزار و 69 مشترک برق در استان وجود دارد که از این تعداد 316 هزار و 485 مشترک روستایی و 862 هزار و 584 مشترک شهری هستند.

سالانه یکهزار و 250 مگاوات برق در آذربایجان غربی تولید و تنها یکهزار مگاوات آن مصرف می شود.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۱۵

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload