بزرگترین همایش نیروگاه های خورشیدی ایران برگزار می شود

سومین و بزرگترین رویداد انرژی خورشیدی ایران ۱۰ و ۱۱ مهرماه ۹۷ در تهران و با همکاری و حمایت سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری ایران (ساتبا) و دیگر ارگان‌ها و نهاد‌های متولی این حوزه برگزار می‌شود. شرایط سرمایه گذاری در وضعیت اقتصادی جدید ایران، راهکاری‌های کاهش هزینه‌های احداث و بهره برداری، سیاست گذاری‌های آتی دولت در این حوزه، مباحث فنی، انتقال تجربه نیروگاه‌های احداث شده، بررسی چالش‌های سرمایه گذاری و ... از مهمترین موضوعاتی هستند که در این همایش ارائه خواهند شد. سال گذشته بیش از ۴۲۰ نفر در این همایش حضور داشتند.


این رویداد تخصصی به عنوان بزرگترین گردهمایی نیروگاه‌های خورشیدی ایران، با رویکردی تخصصی به مسائل فنی و سرمایه گذاری نیروگاه‌های خورشیدی برگزار شده و فرصتی استثنائی برای ایجاد ارتباط و شبکه سازی میان سرمایه گذاران و فعالان نیروگاه‌های خورشیدی در ایران خواهد بود.

سال گذشته دومین دوره این همایش تخصصی، با حضور بیش از ۴۲۰ نفر در تهران برگزار شد. از تمامی شرکت‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو، شرکت‌های خصوصی بزرگ و متوسط فعال در صنعت برق، شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب، شهرک‌های صنعتی، شهرداری ها، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، استانداری‌ها و... برای حضور و اطلاع رسانی در این حوزه مکاتبه شده است.

سه کارگاه تخصصی با عناوین "طراحی سیستم الکتریکال، حفاظتی و کنترل نیروگاه خورشیدی بزرگ"، "طراحی کاربردی نیروگاه خورشیدی بزرگ با نرم افزار ۶ PVSyst با مدلسازی نیروگاه واقعی در ایران" و "آموزش علمی طراحی و نصب نیروگاه خورشیدی با مونتاژ کارگاهی سیستم واقعی خورشیدی" نیز همزمان با همایش برگزار می‌گردد.

پیش بینی می‌شود امسال نیز بیش از ۵۰۰ نفر در این همایش شرکت نمایند. امکان حضور تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات خورشیدی در این رویداد فراهم شده است.

برای ثبت نام در همایش و اطلاع از جزئیات بیشتر به آدرس www.ir-solar.com مراجعه کرده و یا شماره تلفن‌های ۰۶۶۱۲۲۹۳۹-۰۲۱ و ۰۹۱۲۸۹۹۱۴۳۰ تماس بگیرید. کانال تلگرامی  re4ir@ نیز رویداد‌های این همایش را اطلاع رسانی می‌کند.

 سرفصل‌های کلی همایش عبارتند از:

تحلیل اقتصادی و بررسی نرخ بازگشت داخلی سرمایه در شرایط جدید اقتصادی ایران

سهم اجزای مختلف نیروگاه خورشیدی در سرمایه گذاری نهایی پروژه و تامین تجهیزات در شرایط تحریم

تامین مالی، فاینانس‌ها و مدل‌های سرمایه گذاری در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ

الزامات و مجوز‌های قانونی احداث نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ و کوچک در ایران

قرارداد‌های خورشیدی و شرایط حقوقی و قانونی حاکم بر آن‌ها در بخش دولتی و خصوصی

راهکار‌های فنی کاهش هزینه‌های احداث و اتصال به شبکه نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ

بررسی فنی- اقتصادی احداث نیروگاه‌های rooftop و طراحی‌های مختلف

شرایط نصب و اجرای نیروگاه‌های خورشیدی در سایت پروژه

میزگرد چالش‌های جدید سرمایه گذاری، نوسانات ارزی و راهکار‌های اقتصادی شدن سرمایه گذاری

 منبع: برق نیوز

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۱۳

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload