ساخت سایت ۱۰۰۰ هکتاری نیروگاه خورشیدی در قم در دست مطالعه است‌

معاون ‌استاندار قم با بیان اینکه برای ساخت یک سایت هزار هکتاری نیروگاه خورشیدی در استان در حال مطالعه هستیم، گفت: این کار به‌منظور جلوگیری از پراکندگی نیروگاه‌های خورشیدی در سطح استان انجام می‌گیرد.

محسن بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، کمبودها و کاستی‌های ساخت‌وسازهایی که در بلوار غدیر در حال انجام است را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در طرح تفصیلی کاربری‌ها و سرانه‌های لازم برای ساخت‌وسازهایی که در این محدوده در حال انجام است، پیش‌بینی‌شده و کمبودها به دلیل عدم پیش‌بینی نیست.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حل کمبودهایی که در زمینه ساخت‌وسازهای بلوار غدیر وجود دارد، گفت: کمیته‌ای در این رابطه تشکیل‌شده تا بحث سکونت با کاربری‌های طرح تفصیلی تطبیق داده شود و این کار به‌عهده مجموعه مدیریت شهری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم از افتتاح سه نیروگاه خورشیدی در قم خبر داد و گفت: در کارگروه امور زیر بنایی دو زمین به متراژ 199 و 60 هکتار را به‌منظور ساخت نیروگاه خورشیدی به تصویب رسانده‌ایم، همچنین مقررشده دیگر ساخت نیروگاه خورشیدی جدیدی را مصوب نکنیم به این معنی که نیروگاه‌های قبلی ساخته شود و سپس اقدام به ساخت نیروگاه خورشیدی جدیدی کنیم.

بهشتی خاطرنشان کرد:گاهی متقاضی برای ساخت نیروگاه خورشیدی تقاضای زمین دارد اما خط انتقال برق در آن محدوده وجود ندارد چرا که نیروگاه خورشیدی باید درجایی ساخته شود که خط انتقال برق داشته باشد، بنابراین باید به دنبال مطالبه مصوبات قبلی رفته و از دادن مجوزها جدید اجتناب کنیم.

وی با بیان اینکه برای ساخت یک سایت هزار هکتاری نیروگاه خورشیدی در استان در حال مطالعه هستیم، تصریح کرد: به‌منظور جلوگیری از پراکندگی نیروگاه‌های خورشیدی در سطح استان در حال انجام مطالعات هستیم تا به افراد متقاضی زمین برای تولید برق بدهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در ادامه با بیان اینکه تغییر کاربری باغات قم به مراکز فرهنگی، پژوهشی و حوزوی در چند سال اخیر اتفاق نیفتاده است، گفت: تغییر کاربری باغات که در کمیسیون ماده 5 اتفاق می‌افتاد در چند سال اخیر نداشتیم، از سوی دیگر، شهرداری موظف به صیانت از باغات هست اما زمانی که باغات به‌مرور خشک‌شده و به زمین لم‌یزرع تبدیل می‌شوند، با مسائل و مشکلاتی در سطح شهر مواجه می‌شویم که باید مجموعه مدیریت شهری مدنظر قرار دهد.

بهشتی با اشاره به اقدام صورت گرفته برای حل مسئله تغییر کاربری باغات اظهار داشت: در دو سه سال گذشته باغات داخل شهر را روی نقشه مشخص و تمام باغات داخل بافت شهری را خارج از محدوده بردیم، این کار برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاد چرا که شرایط ما با استان‌های گیلان و مازندران تفاوت دارد و باید قبول کرد باغ تا زمانی که باغ هست مشکلی ایجاد نمی‌کند اما وقتی باغات خشک می‌شوند مسائلی به وجود می‌آورند که باید مدنظر قرار داده و به آن توجه جدی داشته باشیم.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۵

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload