بهره‌برداری از نخستین نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی فارس

در سومین روز از هفته‌ی دولت، بهره‌برداری از نخستین نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی استان فارس در شهرستان خرامه آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان احداث شده و از یک ماه قبل کار آزمایشی را آغاز کرده و اکنون به شکل رسمی بهره‌برداری از آن آغاز شد.

کار احداث این پروژه‌ی برقی ۵ ماه قبل در شهرستان خرامه آغاز شد و با استفاده از فناوری بومی و جدیدترین فناوری روز جهان تکمیل و راه‌اندازی شده است.

استاندار فارس در همین راستا و در حاشیه‌ی بهره‌برداری از نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی خرامه در جمع خبرنگاران یکی از سیاست‌های مهم دولت تدبیر و امید را توسعه‌ی نیروگاه‌های خورشیدی و استفاده از انرژی‌های پاک دانست.

به گزارش ایسنا، اسماعیل تبادار گفت: باید با تسهیل روند سرمایه‌گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران به سمتی حرکت کنیم که در پهنه‌ی فارس زمینه‌ی ایجاد و استفاده از انرژی پاک خورشید برای تامین برق مورد نیاز فراهم شود.

استاندار فارس با تصریح اینکه پیش‌از این در سروستان شاهد بهره‌برداری از نیروگاه ۴ مگاواتی خورشیدی بوده‌ایم، گفت: نیروگاه خورشیدی خرامه اولین نیروگاه ۱۰ مگاواتی است که به همت سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث و راه‌اندازی شد.

او تاکید کرد: با توجه به اینکه نیروگاه برق خورشیدی زمینه‌ی ذخیره‌ی سوخت فسیلی و حفاظت محیط زیست را فراهم می‌کند از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

تبادار گفت: انرژی خورشیدی از انرژی‌های نو محسوب می‌شود که براساس وارسی‌ها و کار حرفه‌ای انجام شده، مجال برای توسعه‌ی نیروگاه‌های خورشیدی در سراسر این استان وجود دارد.

استاندار فارس همچنین به حجم مناسب پروژه‌های آماده‌ی بهره‌برداری در این استان به‌مناسبت هفته‌ی دولت اشاره و خاطرنشان کرد: البته این به لحاظ ذهنی اقناع‌کننده نیست، اما نشان از تلاش تمام مدیران و دستگاه‌های اجرایی برای خدمت به مردم دارد.

او گفت: امروز در شهرستان خرامه نزدیک به ۸۵ میلیارد تومان پروژه در بخش‌های ورزشی، برق، فرهنگی و اجتماعی به بهره‌برداری می‌رسد و به مردم هدیه می‌شود.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: مجال حضور بین مردم و آگاهی بیشتر از مسائل و مشکلات آنان و تلاش بیشتر برای رفع بخشی از کاستی‌ها، مهمترین نکته‌ی با اهمیت هفته‌ی دولت است و در کنار آن پروژه‌هایی که به مردم هدیه می‌شود، قرار دارد.

تبادار با قدردانی از سرمایه‌گذار پروژه‌ی نیروگاه خورشیدی خرامه و وزارت نیرو، تاکید کرد: توصیه می‌کنم که زمان صدور مجوزها را با تسهیلی که ایجاد می‌شود کم کنیم تا سرمایه‌گذار با انگیزه بیشتر به این عرصه ورود کند.

استاندار فارس گفت: وزارت نیرو زمینه‌ای را فراهم کرده تا انرژی برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی را با سوبسیدی مناسب از سرمایه‌گذار خریداری کند.

تبادار با اشاره به اینکه در آینده هم شاهد افتتاح نیروگاه خورشیدی اقلید خواهیم بود، ابراز امیدواری کرد که زمانی فرا برسد که انرژی مورد نیاز برق شهرستان‌های استان با بهره‌گیری از نیروگاه‌های خورشیدی تامین شود.

‌به گزارش ایسنا، استاندار فارس در سومین روز از هفته‌ی دولت با حضور در شهرستان خرامه علاوه بر افتتاح نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی، در برنامه‌ی افتتاح چند طرح عمرانی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان شرکت خواهد کرد.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۴

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload